מרפאת כאבמהי מרפאת כאב?
במרפאת כאב בריאותא עובד צוות רפואי המתמחה בטיפול בכאב על כל צורותיו ומקורותיו השונים. המרפאה איננה מטפלת בשורש הבעיה הגורם לכאב (לכך יש מומחים רפואיים אחרים) אלא פועלת לשיכוך והפחתת הכאב עצמו.

על מנת לטפל בכאב בדרך היעילה ביותר נערכת לחולה אבחנה מעמיקה לגבי מקור הכאב. בהתאם לאבחנה מותאמת תכנית הטיפול.

סוגי כאב בהן מטפלות מרפאות כאב:
כאב אקוטי וחד
כאב אקוטי הינו כאב חזק מאד, המופיע בפתאומיות עם סיבה ידועה או בלי סיבה, והגורם סבל רב לחולה. כאב זה לרוב חולף או נחלש אחרי כמה ימים.
כאב כרוני
כאב כרוני יכול להופיע בכל דרגות העוצמה: חלש, בינוני וחזק. מדובר בכאב שאינו חולף גם לאחר זמן רב (שבועות וחודשים).

כאב משולב אקוטי ומתמשך

ישנם אנשים הסובלים מכאב כרוני עם התקפים של כאב חד.
חלוקה נוספת של סוגי הכאב היא חלוקה למקור הכאב ולמיקומו בגוף. הכאבים העיקריים המטופלים במרפאות כאב, שייכים לקטגוריות הבאות:

כאבי גב

כאבי גב, ובמיוחד כאבי גב תחתון הם אחד הכאבים הנפוצים והמטרידים ביותר. חלק גדול מהפניות למרפאות כאב נובע מתלונות על כאבי גב עזים ומתמשכים.
אנשים החווים כאבי גב חווים פגיעה משמעותית באיכות החיים וביכולת התפקוד היום יומי שלהם. כאבי גב עלולים לגרום לסובלים מהם להימנע מפעולות שונות שהם צריכים או רוצים לעשות. כמו כן ישנם רבים הסובלים מכאבי גב הפורשים ממקום עבודתם בטרם עת עקב עוצמת הכאב.
כאבים במערכת העצבים אחד הכאבים החזקים וגורמי הסבל והקשים ביותר לטיפול הם כאבים הנובעים מפגיעה במערכת העצבים. מדובר בכאבים בעלי עוצמה רבה, הגורמים לסבל רב לחולה.

כאבים אלה כוללים: כאבי פנטום לאחר קטיעה של איבר, כאבים לאחר תאונות ולאחר פגיעה בעמוד השדרה ,כאבים לאחר ניתוח, במיוחד כזה שכלל חלקים ממערכת העצבים או שפגע באיברים הקשורים למערכת העצבים ועוד.

מרפאות הכאב הם אחת הכתובות היחידות והיעילות לחולים אלה. במרפאות כאב ניתנות תרופות מיוחדות וטיפולים מיוחדים לשיכוך כאבים אלה.
סוגי כאב נוספים המטופלים במרפאות הכאב: כאב כרוני שלא נמצאה לו סיבה רפואית, כאבי ראש ומיגרנה, כאבים לאחר ניתוח וטראומה (כמו כאבים לאחר תאונה), כאבי שרירים ומפרקים, ועוד.

כאבי מפרקים
כאבי מפרקים יכולים להופיע כמעט בכל מפרק בגופינו. אחת הסיבות העיקריות הן שחיקה של סחוסי המפרק המכונה אוסטאוארטריטיס (אוסטאו משמעו עצם, ארטרו משמעו מפרק, סיומת -יס משמעה דלקת). השחיקה נגרמת מעומס על המפרק.

שיטות הטיפול
שיטות הטיפול בהן נעשה שימוש במרפאות הכאב הן רבות ומגוונות. בין השיטות הנפוצות נמצאות:
טיפולים תרופתיים: תרופות כלליות לשיכוך כאב, ותרופות ספציפיות לכאבים במקומות ואיברים מסוימים.

טיפול תרופתי פולשני: טיפול הניתן באמצעות זריקות.
הזרקה של סטרואידים במינון נמוך לחלל המפרק. לרב משתמשים בבטה-מטזון (צלסטון ודיפרוספן). על מנת להקטין את הכאב בזמן ההזרקה לרב מוסיפים כמות קטנה של חומרי הרדמה מקומיים. לרב לידוקאין או בופיוואקאין.
 
 
 
 

פנייה מהירה

שלח

לוגו שקד פרסום