רפואה דחופה

שירותי רפואה דחופה  במבוגרים וילדים נועדו לספק מענה ראשוני לבעיות הדורשות טיפול רפואי מיידי, ובעיקר כאשר מדובר בבעיות העלולות לסכן חיי אדם. מרכז "בריאותא" לרפואה דחופה בבאר שבע פועל בשעות הלילה, בסופי שבוע ובחגים – ומספק טיפול רפואי מהיר גם בשעות בהן קופות החולים והמרפאות סגורות, או כאשר יש עומס בחדר המיון הקרוב.


כל הרופאים של בריאותא עוברים הכשרה ייעודית ברפואה דחופה בקהילה, באמצעות תכנית הכשרה פנימית מקיפה, הכוללת בין היתר קורס בסעד חיים מתקדם (ACLS), קורס החייאה מתקדם בילדים (APLS)

כל מטופל מבוגר או ילד המגיע לקבל שירות רפואה דחופה בבריאותא עובר הערכה ראשונית, בדיקת רופא, אבחון של הבעיה הרפואית והמלצה להמשך הטיפול. הטיפול המתקבל הוא לרוב ראשוני בלבד ודורש מעקב בימים שלאחריו, כאשר במקרים מסוימים ייתכן צורך בטיפול נוסף במסגרת קופת החולים או המחלקה המתאימה בבית החולים.

מה חשוב לדעת כשמגיעים לקבל טיפול רפואי דחוף?
 
·         לא להמתין. בכל מקרה של מחלה או פציעה, מומלץ להגיע מיד לקבלת טיפול רפואי. המתנה עלולה להביא להחמרת המצב, לעתים אפילו באופן בלתי הפיך.
·         אם יש לכם מסמכים רפואיים, תוצאות בדיקות או כל מידע אחר הקשור לבעיה שבגללה אתם פונים למרכז לרפואת חירום – הביאו אותם איתכם.
·         יש לעדכן את הרופאים לגבי תרופות בהן השתמשתם, אלרגיות או כל מצב שדורש התייחסות מיוחדת.
·         חשוב מאוד לענות לשאלות הרופאים בכנות ולפרט ככל שניתן במידת הצורך. הסתרת מידע עלולה לפגוע באבחון הבעיה וביעילות הטיפול.
 
אבחנות רפואיות וטיפולים המתבצעים בבריאותא:
·         התייבשות
·         חום ומחלות זיהומיות
·         שפעת, הצטננות ודלקת ריאות
·         התקפי אסטמה
·         כאבי בטן חריפים
·         כאבים בחזה
·         כאבי גב
·         דלקות בדרכי השתן
·         קיבועים וגיבוס
·         ניקוז מורסות
·         הוצאת גוף זר
·         חתכים ופצעים
·         פריקת מרפק
·         טראומה קטנה כולל חתכים ושברים
·         זיהוי וטיפול בתגובות אלרגיות, כולל שוק אנפילקטי
·         מתן טיפול אנטיביוטי דרך הווריד
·         שרותי מעבדה, בדיקות דם ודימות
·         כוויות בטיפול דחוף וטיפול המשכי ללא אשפוז
·         מעקב וטיפול לאחר אשפוז
 
אנו בבריאותא מאמינים כי כשמדובר ברפואה דחופה, ישנה חשיבות גדולה במיוחד לניסיון ולמקצועיות הצוות הרפואי, ולעבודה בתנאי לחץ על מנת להציל חיים. בכל בעיה הדורשת טיפול מיידי, אנו מזמינים אתכם להגיע ללא דיחוי לבריאותא באר שבע.

בריאותא באר שבע התקשרו עכשיו: *9579 - 08-9585300

פנייה מהירה

שלח

לוגו שקד פרסום